Mustafa Kemal Atatürk’le Hayata Bir Mola

Hayata Bir Mola etkinliğimizde bu ay bir farklılık yaptık ve Ata’mızla buluştuk. Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahnelenen 1881 adlı oyunun 1 Aralık 2012 Aster Tekstil Özel Gösterimi çok anlamlı ve güzel geçti.

Müjdat Hoca’nın yazdığı ve yönettiği bu önemli eser, bizlerin ve özellikle yeni nesillerin Ata’yı anlaması için çok çok önemli.

Müziklerini Zülfü Livaneli’nin, iç seslendirmeyi Rutkay Aziz’in, afiş tasarımlarını Bedri Baykam’ın yaptığı 1881, hareketli ve ustaca kurgulanmış dekorlarıyla, Ata’mızın bilmediğimiz bir çok yönünü izleme fırsatı bulduğumuz anetdotlarla akılda kalıcı bir oyun.

Aster Tekstil Ailesi olarak öncelikle Ata’mıza, kültür sanata ve birlikte gelişebilmenin önemine olan inancımızla 1881’i izlemiş olmaktan çok mutluyuz.

Tüm tiyatroyu dolduran Aster Tekstil ekibinin Müjdat Gezen ve ekibini kıpkırmızı Türk bayraklarıyla selamlaması da güne bambaşka bir anlam kattı. Seyirciden böyle bir jesti bu oyunda ilk kez gördüklerini belirten tiyatro ekibi, en az bizler kadar heyecanlı ve mutluydu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *